Jak správně vybrat stolové desky na zahradu a terasu

Přímé slunce, déšť, sníh, skvrny od sladkých nápojů, mastnotu, popel a kyseliny – toto vše musí vydržet stolové desky. Stolovou desku je tedy nutné vybrat velmi dobře. Nejde jen o to si vybrat vhodný tvar a rozměr stolové desky stolu ke stolové podnoži, ale je také potřeba myslet na to, jakým způsobem budete stolovou desku používat, a podle toho také vybrat její materiál.

Obecně platí, že dřevěné stolové desky jsou pro venkovní použití méně vhodné, jelikož dřevo vlivem vlhkosti a změn teplot pracuje, mění tvar a vzhled. Důležitá je také zvolená barevnost stolových desek, jelikož zejména desky tmavé barvy se mohou na přímém sluníčku v létě více zahřát a pálit. Kamenné stolové desky mají vyšší hmotnost a v případě použití umělého kamene může pryskyřice měnit barvu vlivem UV záření.

Správnou volbou je tedy taková stolová deska, která byla pro venkovní použití již navržena a je na venkovní zahrádku vhodná. Jedná se zejména o kompaktní dřevovláknité lisované desky (werzalitové desky), které právě vynikají vysokou pevností a odolností proti vnikání vlhkosti. Tyto stolové pláty jsou vyráběny lisováním dřevotřísky do formy pod vysokým tlakem a jejich povrch tvoří laminace z HPL fólie, která dodává stolové desce výslednou barvu a dekor.

Stolová deska Topalit

Mezi špičkové výrobce stolových desek vhodných pro venkovní použití a do interiéru patří například rakouská firma Topalit. Výroba lisovaných laminovaných desek probíhá v Rakousku a naše firma Galavito s.r.o. je dováží do České republiky.

Díky přímé spolupráci s rakouským výrobcem stolových desek Topalit jsme schopni všem zákazníkům dodat venkovní desky na stůl v různé škále rozměrů a široké paletě zvolených dekorů.

Stačí, když nám napíšete na info@galavito.cz a my vám ochotně poradíme a pomůžeme s výběrem. Také pro vás připravíme individuálné cenovou nabídku.

topalit-dekor-white-mramor
topalit-dekor-wenge-antik
topalit-dekor-versailles
topalit-dekor-utah-brown
topalit-dekor-urban-spruce
topalit-dekor-tilia-tree
topalit-dekor-seagrass-light
topalit-dekor-seagrass-dark
topalit-dekor-oak
topalit-dekor-newspaper
topalit-dekor-marbe-de-genes
topalit-dekor-maple
topalit-dekor-cherry
topalit-dekor-emeraude
topalit-dekor-concrete
topalit-dekor-brushed-silver
topalit-dekor-black-granit
topalit-dekor-atacama-cherry
topalit-dekor-anthracite

Nejmenší čtvercové werzalitové desky jsou dodávány ve velikosti 60×60 cm a kruhové desky začínají od průměru 60 cm. V nabídce máme dále rozměry 70×70 cm, 80×80 cm a další. Podrobnější nabídku velikostí a dekorů stolových desek Topalit najdete na našem eshopu.

Stolové desky Topalit jsou vhodné pro použít na našich vyhřívaných stolových podnožích Galavito Heating Table, ale hodí se také pro jakékoliv jiné centrální stolové podnože. Stolové desky Topalit zejména ocení profesionální gastroprovozy (restaurace, kavárny a bary), jelikož jsou zde vystaveny nadměrnému užívání, které by levné desky nevydržely. Stolové desky také dodáváme soukromým osobám, které chtějí na venkovním posezení stolové desky nejvyšší kvality.

Laminátové desky Topalit se vyznačují vysokou kvalitou a odolností. Povrchová úprava desky je speciální odolná vrstva XD surface, která velmi dobře odolává mechanickým nárazům i vlivům počasí. Tento speciální povrch se vyznačuje vynikající mechanickou odolností proti poškrábání a nárazům, takže stolové desky vydrží i poměrně hrubé zacházení, např. při každodenním uklízení venkovní zahrádky. Můžete se mi být jisti, že vysokou kvalitu povrchové vrstvy XD surface poznáte již při prvním doteku na stolovou desku.

Stolové desky Topalit odolávají vysokým teplotám, což výrazně omezuje jejich poškozování cigaretovými nedopalky nebo při grilování na venkovním posezení. Tyto stolové desky jsou vhodné pro naše vyhřívané stolové podnože Galavito Heating Table, na které se snadno přimontují 8 samořeznými šroubky do dřeva.

Pokud máte zájem o kvalitní stolové desky pro venkovní použití, neváhejte nás kontaktovat na info@galavito.cz nebo +420 736 177 368 a rádi Vám připravíme nezávaznou cenovou nabídku.

Na přání také můžeme zajistit další dekory stolových desek či desek s firemním logem, nebo reklamním potiskem.

Menu