Zkušenosti s vyhřívanými stolky Galavito Heating Table v hotelu Dominican v Praze

Naše elektricky vyhřívané stolky Galavito Heating Table najdete v těch nejlepších hotelech a restauracích po celém světě. Jedním z hotelů, který naše inovativní venkovní topení na předzahrádce používá je Hotel Dominican v Praze.

S ředitelem hotelu Dominican Radkem Nedvědem jsme se pobavili o tom, jaké byly jejich zkušenosti s plynovými zářiči a proč se nakonec rozhodli pro elektricky vyhřívané stolky Galavito Heating Table. Pan ředitel také v rozhovoru prozradil, jaké byly jejich náklady na provoz plynového topení a jak na novinku na venkovní předzahrádce reagují jejich hosté.

Čtyřhvězdičkový hotel Dominican se nachází v srdci historické Prahy nedaleko Staroměstského náměstí. Budova hotelu Dominican je původní součást historického paláce dominikánského kláštera, čímž svým hostům nabízí originální atmosféru staré Prahy.

Zkušenosti s vyhřívanými stolky Galavito Heating Table

Kolik byly Vaše měsíční náklady na venkovní plynové topení před nákupem vyhřívaných stolků Galavito Heating Table?

Náklady byly v každém měsíci jiné a samozřejmě to záleželo na počasí. Plynová topidla jsme používali i na efekt viditelnosti. Ono to vlastně ani nešlo používat na efekt zahřátí 🙂 Cena za 1 lahev s butanem byla 320 Kč a vydržela 2-3 dny. Zařízení jsme měli 4, takže matematika 🙂 Náklady na plynové topení tedy byl cca 15 000 Kč za měsíc při plné vytíženosti.

Jaké byly Vaše zkušenosti s plynovými infrazářici?

Naše zkušenosti byly bohužel negativní. Plynová topidla sice vypadají elegantně a oheň ve skleněném válci je efektní na pohled, ale nezahřejí. A hlavně je tam stále manipulace s plynem a tím pádem také nebezpečí výbuchu, únik plynu, neustálé školení personálu a další starosti s údržbou.

Proč jste se rozhodli pro zakoupení elektrických vyhřívaných podnoží Galavito Heating Table?

To je jednoduché. Za prvé snížení nákladů a za druhé zajištění většího komfortu pro zákazníky (a i pro personál). A za třetí celková modernizace venkovního posezení.

Jaké jsou Vaše současné náklady na elektrické venkovní topení?

Určitě jsou nižší, než tomu bylo u plynového topení. Je to dáno i tím, že si jednotlivé vyhřívané nohy zapneme dle potřeby a nemusí jet na plný výkon všechny najednou. Vyhřívaný stolek zapneme jen když u něj sedí hosté. Přesnou úsporu jsem blíže nezkoumal. Nemáme zvlášť podružné měřidlo na zahrádce, ale odhaduji to až 40 % úsporu energií.

Jaké jsou reakce Vašich zákazníků na vyhřívané stolky?

Z 99% pozitivní. Chválí si design, výkonnost a nápad. Občas je to někomu až nepříjemné teplo a požaduje vypnutí, ale to jen dokazuje, že to hosta rozpálí do běla 🙂

Vyhřívaný stolek Galavito Heating Table hřeje od nohou

Změnila se nějak skladba Vašich hostů s používáním vyhřívaných stolků?

Změna skladby hostů se u nás moc vypozorovat nedá. Vždy jsme měli mix všech zákazníků. Možná se více objevují rodiny s dětmi a kočárky.

Zvýšila se díky stolkům s infra topením tržba na venkovní předzahrádce?

V zimních měsících jednoznačně. V meziročním srovnání o 18 %. Je pravda, že těch vylepšení k většímu pohodlí pro naše zákazníků, bylo více, ale stoly mají na navýšení velký podíl.

Jak jste spokojeni s vyhřívaným barovým stolkem BISTRO DUO?

Je krásný a používáme ho spíše na prezentaci menu. Aby klienti, kteří váhají mezi zahrádkou a vnitřním prostorem, pocítili teplo již při listování v menu a sedli si venku.

Zkušenosti s vyhřívaným stolkem Galavito Heating Table

Pokud také chcete jako v hotelu Dominican inovovat vybavení na venkovní předzahrádce a nevzhledné plynové infrazářice nahradit moderním a elegantním topením Galavito Heating Table, napište nám na info@galavito.cz nebo zavolejte na +420 736 177 368. Rádi vám představíme vyhřívané stolky osobně. Budete se moct přesvědčit o jejich funkčnosti, praktičnosti a tepelné efektivitě.

Kromě vyhřívaných stolků dodáváme také další vybavení na restaurační předzahrádky. Pomůžeme vám jak s výběrem správných stolových podnoží, židlí nebo stolových desek ale také slunečníků a ohrazení předzahrádky.

Menu