Jak vybrat správné venkovní topení na předzahrádku nebo terasu?

S přicházejícím chladným počasím stojí mnoho majitelů restaurací a kaváren před rozhodnutím, zda uzavřít své venkovní posezení nebo zda investovat do venkovního topení a předzahrádku nebo terasu provozovat i během zimních měsíců.

Venkovní posezení a možnost si i během chladných dnů sednout venku hraje velkou roli při výběru restaurace nebo kavárny. Venkovní posezení vyhledávají zejména zahraniční turisté, kteří nechtějí sedět v českých kuřáckých restauracích a ze svých zemí jsou zvyklí na nekuřácké prostředí. Proto je venkovní posezení pro každý gastronomický podnik tak důležité a může se stát velkou konkurenční výhodou.

Jak to tedy udělat, aby hostům i během chladných dnů nebyla na zahrádce nebo terase zima?

Deky, které nezahřejí

Někteří restauratéři se tento problém snaží řešit tím, že svým hostům půjčují deky.

Toto řešení může stačit na chladné letní noci po západu slunce, ale rozhodně nezahřeje hosty během podzimu a zimy. Ani v létě se nejedná o nejlepší řešení, jelikož hostům je stejně zima a to zejména od nohou.

Deky také nejsou hygienické řešení. Pokud je chce provozovatel kavárny či restaurace udržet čisté, musí je často prát.

Na dekách se také velice rychle podepisuje »zub času« či cigarety, jelikož se deky z umělého materiálu nedopatřením snadno propálí.

Plynové lampy hezky vypadají, ale nezahřejí

Jiné podniky zase investovaly nemalé částky do plynových lamp které jsou však velmi neefektivní a moc komfortu hostům nepřinesou. Zejména typ »pyramida« má spíše vizuální efekt, než aby opravdu topil a hřál.

Oslnivý plamen možná zaujme, ale nikdy neohřeje. Venkovní tepelné zářiče v podobě lamp či klobouků sice hřejí o něco více, ale také se nejedná o ideální řešení.

Takové plynové zářiče na terasu hřejí zejména na horní část těla, takže hosty hřeje na šíře a hlavu, ale na nohy je jim stejně chladno. Toto také platí pro elektrické infrazářiče umístěné u stropu. Jak všichni víme, největší zima je vždy od nohou.

Jak tedy správně ohřát hosty sedící na předzahrádce nebo terase?

Řešením jsou inovativní venkovní vyhřívané stolky Galavito Heating Table. Jedná se o naprostou novinku na českém trhu a stojí za ní česká firma Galavito s.r.o.

Elektrické topení co opravdu hřeje, tam kde je potřeba – od nohou

Toto venkovní elektrické topení je zabudováno přímo ve stolové noze (podnoži) a příjemně tak hřeje hosty od nohou.

Fakt, že je topení součástí přímo stolku, znamená, že nezabírá na předzahrádce, terase nebo balkoně další místo. Jelikož je jedná o elektrické topidlo, které funguje na principu infrazáření, může být použito jak venku, tak i v interiéru, nebo v zasklených zimních zahradách a terasách.

Infratopení Galavito Heating Table je navrženo primárně pro předzahrádky restaurací, kaváren a barů, ale ocení jej i majitelé domků, kteří si tak mohou zpříjemnit posezení venku na zahradě či terase.

Výhodou venkovního topidla Galavito Heating Table je, že v porovnání s plynovými terasovými zářiči má výrobek až 10× nižší provozní náklady. Provoz stojí asi 3–5 Kč za hodinu (dle tarifu elektřiny) oproti 30 a více korunám, kolik stojí hodina provozu plynových topidel.

Menu