Plynové „houby“ jsou na houby

Všichni je známe. Jejich revírem je pohostinství, jejich provozní náklady jsou vražedné, jejich uživatelé jsou restaurace, kavárny a bary. Pracují ve dne v noci a jejich úkolem je lákat zimouřivé hosty. Lidově se jim říká „houby“ nebo „klobouky“ a rozpalují hostům hlavy, přičemž jejich nohy jsou jako led.

Řeč je o plynových zářičích, které všichni známe z českých předzahrádek a teras. Tyto plynové topidla neboli plynové houby jsou však v některých státech EU z důvodu své neefektivnosti a škodlivosti životnímu prostředí zakázány. Zemí, která nejvíce brojí proti těmto „energickým bombám“, je Francie, kde v Paříži již několik let platí přísný zákaz používání těchto „žroutů energie“. K Francii se však přidávají  další státy, jako je Německo, Austrálie a další.

Plynové zářiče spalují propan butan, čímž do ovzduší vypouští zplodiny

Dalším problémem je jejich neefektivní využití energie. Většina vytvořeného tepla stoupá nahoru a tepelná pohoda pro hosty sedící u stolů je minimální. Významnou nevýhodou jsou také jejich provozní náklady, které stojí restauraci nemalé peníze. K ceně plynu je potřeba připočítat náklady na skladování prázdných a plných lahví, jejich výměnu a utopené peníze v depozitu za lahve.

Trend venkovního stolování se v západní Evropě začal rozvíjet zejména s platností protikuřáckých zákonů, které vytlačily kuřáky z uzavřených prostor. Ti se přesunuli na předzahrádky, terasy a balkóny. Venku bylo nutné zajistit hostům příjemné prostředí.

Zákaz plynových zářičů však může vést k tomu, že některé restaurace nebo kavárny budou muset zavřít své zahrádky a venkovní posezení, jelikož zejména na jaře a na podzim bude hostům venku zima.

Elektrické venkovní topení

Řešením pro vytápění venkovních předzahrádek je elektrické topení Galavito Heating Table, které na rozdíl od plynových zářičů funguje na principu infračerveného záření a ohřívá pouze objekty a ne vzduch.

Provoz tohoto elektrického topení je mnohem levnější a díky tomu, že je infrazářič umístěn pod deskou stolu, od nohou ohřívá celé tělo hostů. Infra topení hřeje pár sekund po zapnutí a elegantní design se hodí do každého konceptu.

Zajímá vás, co o našich vyhřívaných stolcích říkají naši zákazníci? Přečtěte si rozhovor s ředitelem pražského hotelu Dominican, kde naší vyhřívané stolky používají. Pro více informací a individuální cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat na info@galavito.cz nebo telefonicky na +420 736 177 368.

Menu