Nejlepšími restauracemi jsou La Degustation Bohême Bourgeoise a Terasa U Zlaté studně

Dle devátého ročníku ročenky Top restaurace 2015 týdeníku Euro je nejlepší českou restaurací pražská La Degustation Bohême Bourgeoise s šéfkuchařem Oldřichem Sahajdákem. Jako jediná restaurace získala z posuzovaných podniků absolutní hodnocení od nezávislé poroty. Na desetistupňové škále hodnocení totiž od všech porotců získala nejvyšší možný počet deseti bodů.

La Degustation Bohême Bourgeoise nahradila na pomyslném gastronomickém trůnu pražskou restauraci Le Terroir šéfkuchaře Jana Punčocháře, která byla vyhlášena jako nejlepší restaurace loňském roce. Restaurace však letos končí, a proto se v řebříčku neobjevila.

Jediným, kdo obhájil své loňské vítězství, je koktejlový bar Hemingway, který je inspirován slavným spisovatelem a jeho zálibou v destilátech. Těsně za ním se v hodnocení na druhém umístil bar L’Fleur. Nezávislá odborná porota v ročence Top restaurace 2015 také poprvé posuzovala i kvalitu kaváren a za nejlepší vyhlásila pražský Ema Espresso Bar.

O kvalitách La Degustation Bohême Bourgeoise vypovídá také fakt, že restaurace také letos znovu obhájila jednu michelinskou hvězdu, která se uděluje podnikům s kvalitním jídlem za rozumnou cenu. Prestižní ocenění tento gastronomický podnik získává pravidelně od roku 2012.

Pokud se chcete dozvědět, které podniky se umístily na dalších místech a v jakých kategoriích, nezapomeňte si v pondělí 29. června 2015 koupit ročenku Top restaurace spolu s týdeníkem Euro. Ročenka je samostatně neprodejná.

Dalším prestižním řebříčkem 100 nejlepších a nejzajímavějších restaurací v České republice je pak nezávislý průvodce Maurerův výběr Grand Restaurant. Zde výsledné pořadí vzniká zprůměrováním všech platných hodnocení. Na základě hodnocení dobrovolných hodnotitelů, kteří tajně a za svoje peníze restaurace navštívili a oznámkovali, byla pro rok 2015 jako nejlepší a nejzajímavější restaurace vyhlášena Terasa U Zlaté studně. Restaurace se může pyšnit úžasným výhledem na Malou stranu a také tím, že své hosty hýčká inovativním venkovním topením Galavito Heating Table.

Menu