Blíží se zákaz kouření, který však neplatí na restauračních předzahrádkách

Od 31. května 2017 začne v České republice platit dlouho diskutovaný zákaz kouření v restauracích. Na poslední květnovou středu také symbolicky připadá Světový den bez tabáku, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace. Česká republika se zavedením zákazu kouření zařadí mezi civilizované státy světa, které bojují proti negativním účinkům kouření. Mezi tyto státy například patří Francie, Velká Británie, Maďarsko, Norsko, ale také například Turecko, Rumunsko, Rusko a Ukrajina.

Kde platí zákaz kouření?

Zákaz kouření se tedy bude v České republice týkat všech restaurací, hospod, kaváren a barů bez rozdílu. Kouřit se ale v rámci nového nařízení nebude moci také na nekrytých zastávkách a nástupištích veřejné dopravy, zoologických zahradách, s výjimkou vnějšího vyhrazeného prostoru pro kouření. Zákaz kouření se nebude vztahovat jen na kouření vodních dýmek a elektronických cigaret, které jsou velmi populární v čajovnách a specializovaných kavárnách. Zákaz kouření elektronických cigaret však na veřejných prostranstvích v okolí škol bude moci zavést obec závaznou vyhláškou.

Zákaz kouření neplatí na restauračních předzahrádkách

Zákaz kouření se netýká restauračních zahrádek, kde není kouření zákonem regulováno. Dle zkušeností ze zemí, kde byl úplný zákaz kouření zaveden již dříve, se dá tedy očekávat, že se kuřáci z uzavřených vnitřních prostor přesunou na venkovní předzahrádky a terasy, kde si budou moci nadále užívat svou oblíbenou cigaretu. Také se dá očekávat, že před nekuřáckými restauracemi a kavárnami budou postávat vášniví kuřáci, kteří si nemohou svůj zlozvyk odpustit. Bude tedy na provozovatelích restaurací a kaváren, jak se k tomuto novému fenoménu postaví a zda hostům zpříjemní pobyt venku s cigaretou nějakým druhem venkovního topení.

Venkovní topení na restaurační předzahrádky

Pro vytápění venkovní restaurační předzahrádky je ideálním řešením vyhřívaný stolek Galavito Heating Table model RESTO. Tento unikátní výrobek v sobě kombinuje restaurační stolek a venkovní topení, které hřeje přesně tam, kde je potřeba – tedy od nohou. Hosté kuřáci tak mohou venku pobývat během chladnějších dnů nebo v létě po západu slunce.

Tento model o výšce stolové podnože 72 cm a výkonu topné trubice 0,7 kW tedy nejvíce ocení sedící hosté na předzahrádce a provozovatelé restaurací a kaváren, kteří si chtějí prodloužit venkovní sezónu. Model RESTO byl v roce 2013 oceněn AMSP ČR, jako nejinovativnější produkt a v témže roce byl Českou inovací nominován jako Nadějná inovace.

Zákaz kouření a předzahrádka

Po zavedení protikuřáckého zákona mohou restauratéři zpříjemnit kuřákům pobyt venku dalším modelem vyhřívaného stolku, který je možné umístit před provozovnu.

Model BISTRO DUO má vyšší vyhřívanou podnož (109 cm) a je určen zejména ke stání. Výkon topných trubic je celkem 1,4 kW a intenzita topení se dá regulovat zapnutím jedné nebo obou infratrubic. Model BISTRO získal 1. místo v soutěži GRAND PRIX na veletrhu FOR GASTRO & HOTEL 2016.

Zpříjemněte kuřákům pobyt venku

Pokud tedy chcete po zavedení zákazu kouření zpříjemnit pobyt svým hostům sedícím na restaurační předzahrádce, nebo kouřícím před restaurací, kontaktujte nás emailem info@galavito.cz nebo rovnou volejte na +420 736 177 368. Navrhneme vám nejlepší řešení venkovního topení pro vaši restauraci či kavárnu. Vyhřívané stolové podnože Galavito Heating Table jsou velmi variabilní a konečná cena se odvíjí od zvoleného typu stolové desky, její velikosti a dekoru.

Svatba Dany a Mojmíra
Menu